Gwiezdne infografiki

​Gwiezdne Wojny rozpalają emocje fanów na całym świecie. Obok kultowych filmów powstały tysiące książek, komiksów i różnorakich gadżetów. W tym morzu ciężko jest wybrać coś wartościowego. Taką publikacją jest z pewnością, wydana przez Ameet, książka "Star Wars - Infografiki".

Dość niepozorna publikacja w twardej oprawie przyciąga oko niecodzienną szatą graficzną. Odpowiada za nią Virgile Iscan, dziennikarz zajmujący się popkulturą i grami wideo. Jednocześnie jest wielkim miłośnikiem wszelkiego rodzaju infografik. Autor uważa, że jest to jedna z najciekawszych form prezentowania informacji, a uniwersum Gwiezdnych Wojen dostarcza ich mnóstwo.

Reklama

Dlatego Virgille przygotował imponujący projekt, w którym postanowił w niecodziennej, a jednocześnie bardzo przystępnej i ciekawej formie, przybliżyć czytelnikom wiele faktów ze świata stworzonego przez George’a Lucasa.

Już pierwsze obcowanie z książką powoduje uśmiech na twarzy. Dzieje się tak za sprawą charakterystycznego stylu grafik, wykorzystanych w materiałach. Choć bez problemu można na nich rozpoznać znane postaci, miejsca i pojazdy, to mają swój unikatowy, dość uproszczony styl. Jednocześnie został on zachowany w całej publikacji, dzięki czemu jest bardzo przejrzysta i czytelna.

Sam pomysł zabawy uniwersum Gwiezdnych Wojen w postaci infografik, uważam za doskonały. Zwłaszcza, że autor zabrał się do niego w sposób nietuzinkowy. Porównanie wielkości statków widzieliśmy już wielokrotnie, ale zrobionego za pomocą był widziałem po raz pierwszy. Równie doskonała jest analiza prędkości Sokoła Millenium z uszkodzonym hipernapędem. Okazuje się, że przelot z Warszawy do Gdańska trwałby około godziny. Zatem statek słynnego szmuglera nie jest aż takim demonem prędkości, za jakiego go uważano.

Moje rozbawienie wzbudziła infografika przedstawiająca pojedynki w poszczególnych częściach gwiezdnej sagi, z dokładną analizą strat - rąk, głów i innych części ciała. Fantastyczne są też analizy dotyczące czasu trwania tychże pojedynków. Podobnie potraktowano temat wielkich bitew kosmicznych. Naprawdę nie miałem pojęcia ile statków zostało zniszczonych podczas ataku na Gwiazdę Śmierci w Nowej Nadziei.

Z kolei mój syn długo analizował infografikę dotyczącą mistrzów Jedi. Dzięki infografikom badanie tego kto był czyim uczniem stało się wyjątkowo proste.

Jak wspominałem już na wstępie "Star Wars - Infografiki" to książka niepozorna. Jednak zawarte w niej informacje wystarczą na długie godziny zabawy. Wynika to nie tylko z niesamowitej ilości detali, ale i niecodziennego podejścia do tematu. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć i usystematyzować swoją wiedzę o świecie Gwiezdnych Wojen.

Dowiedz się więcej na temat: książki dla dzieci | gwiezdne wojny

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje