​Darth Vader i dzieci

Jeffery Brown to utalentowany rysownik o nietuzinkowym poczuciu humoru. Jego prace od 2002 roku cieszą się dużym uznaniem zarówno krytyków, jak i czytelników. W Polsce jest znany głównie dzięki humorystycznemu podejściu do Gwiezdnych Wojen. Zbiór Darth Vader i syn oraz Darth Vader i córeczka, które ukazały się nakładem Wydawnictwa AMEET, to doskonała próbka niecodziennego humoru autora.

Zapakowane w eleganckie i trwałe pudełko oba kwadratowe albumy doskonale nadają się na prezent dla każdego fana Gwiezdnych Wojen. W opakowaniu znajdziemy też kopertę z dodatkowymi rysunkami, które ciekawie uzupełniają treści, które znajdziemy w książkach. Każda z nich liczy sobie 64 strony, pełne ilustracji nawiązujących do najważniejszych wydarzeń w cyklu George’a Lucasa.

Reklama

Trzeba przyznać, że poziom humoru jest zróżnicowany. Znajdziemy tu żarty, które wyłapią nawet osoby nie obeznane z tematyką słynnej serii. Pojawiają się jednak takie, które wymagają głębszego zastanowienia i zrozumienia szerszego kontekstu. Nie zmienia to faktu, że pokazanie wielkiego złego Vadera, jako kochającego i troskliwego ojca jest zabawne samo w sobie.

Widzimy go więc, jak z dumą obserwuje próby wykorzystania przez dzieci mocy, albo jak próbuje ich nie podusić w przypływie złości czy też płacze, gdy niszczą mu Gwiazdę Śmierci. Okazuje się, że nie jest łatwo być rodzicem i jednym z najgorszych łotrów w galaktyce. Nawet Vader nie zawsze sobie radzi.

Sukces ilustracji Browna bierze się też z zestawienia z nimi kultowych fraz, żywcem wziętych z filmów. W polskiej wersji zawarto najbardziej utarte tłumaczenia, dzięki czemu fani bez trudu zorientują się, z których scen one pochodzą.

Choć zapoznanie się z oboma albumami nie zajmie więcej niż godzinę, to na pewno często będzie się do nich wracać. To przyjemny zapełniacz czasu, w oczekiwaniu na film w telewizji czy kolację. Książki często będą wyjmowane z pudełka i za każdym razem sprawią wiele radości.

 

 

Dowiedz się więcej na temat: książki dla dzieci

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje