Alinka-Pralinka Fanny Joly już w Polsce

​Poznajcie Alinkę-Pralinkę, rezolutną koleżankę Mikołajka i Jaśków. Na co dzień jest słodka, ale kiedy trzeba, potrafi tupnąć nogą. Płacze na zawołanie, śpiewa na cały głos i zakochuje się na zabój... Złośliwi starsi bracia? Kłopoty w szkole? Wizyta Bardzo Ważnych Gości? Z pomocą przyjaciółki Celiny, pluszowego lwa Gryzaka oraz najfajniejszego chłopca w całej szkole, Krzysia Trufli, Pralinka poradzi sobie ze wszystkim!

- Śledzimy przygody Pralinki, dziewczynki kipiącej humorem, fantazją i entuzjazmem - zarówno w rodzinnym gronie, jak i w szkole czy z przyjaciółmi na placu zabaw. Jeśli jeszcze jej nie znasz, czas najwyższy to zmienić - ta mała podbije twoje serce! - Czasopismo "Page de libraires"

Reklama

Fanny Joly napisała blisko 300 (!) książek, wydanych w 20 krajach. Obsypana nagrodami przez najmłodszych, regularnie organizuje spotkania i warsztaty pisarskie dla dzieci, uczy języka francuskiego i prowadzi kanał na YouTubie. Uwielbia jazdę na rowerze i jazz, a czas najchętniej spędza z wielką rodziną, która jest niekończącym się źródłem inspiracji dla przygód Pralinki i innych bohaterów. Mieszka w Paryżu.

Zwariowane perypetie Pralinki bawią i uczą: jak zająć się bezpańskim psem, jak poradzić sobie z nieznośnymi braćmi i pierwszą miłością. Pokazują również, że do życia zawsze warto podchodzić w dobrym humorze! 

- Wygląda na to, że Koszmarny Karolek ma godnego siebie przeciwnika. A właściwie przeciwniczkę - Alinkę Mętlik. Chciałoby się rzec: nareszcie! - Michał Rusinek

- Pełna uroku, zabawna i ciepła powieść o rodzince - z pozoru przeciętnej, być może podobnej do Waszej, ale przeczytajcie kilka stron, a przekonacie się, że poznając Pralinkę, rozpoczynacie zupełnie nieprzeciętną przygodę. - Agnieszka Karp-Szymańska, CzasDzieci.pl

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: książki dla dzieci

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje