Reklama

• Horoskop: Baran

W otoczeniu znajomych przedmiotów możesz czuć się lepiej, niż gdy pędzić będziesz za nieznanym. Ma sens...

więcej »
    • Horoskop: Byk

Twoje energie będą stymulowane poprzez kontakty z ludźmi rozumiejącymi wpływ twórczych idei....

więcej »
    • Horoskop: Bliźnięta

Możesz wahać się między zatrzymaniem się na tym, co już zostało osiągnięte, a aktywnością, która...

więcej »
    • Horoskop: Rak

Przemiany zachodzące w wielkim świecie dadzą ci nowe szanse. Włączysz się w progresywne nurty,...

więcej »
    • Horoskop: Lew

Może cię czekać trochę obowiązków, ale uporasz się z nimi. Twórczo wykorzystasz zgromadzoną...

więcej »
    • Horoskop: Panna

Wola dokonania czegoś znaczącego spowoduje zwiększenie szans na osiągnięcie sukcesu. Zainspirują cię...

więcej »
    • Horoskop: Waga

Uważaj na zbyt gwałtowne reakcje. Nie przyspieszaj! Pod wpływem nagłego impulsu twoje postępowanie może...

więcej »
    • Horoskop: Skorpion

Uwolnisz w sobie niezwykle twórczą energię. Nie można jednak czekać aż coś się samo pojawi. Sprzyja...

więcej »
    • Horoskop: Strzelec

Działaj aktywnie! Odkryjesz nowy sposób wyrażania swojej indywidualności. Możesz wprowadzić istotne...

więcej »
    • Horoskop: Koziorożec

Możesz usłyszeć na swój temat sprzeczne opinie. Nie każdy będzie w stanie właściwe zrozumieć motywy...

więcej »
    • Horoskop: Wodnik

Twoje życie nabierze pełni. Zaczniesz odnosić sukcesy w nowych dziedzinach. Ważna będzie tradycja,...

więcej »
    • Horoskop: Ryby

Powinno ci się udać załatwić wiele spraw dla zabezpieczenia twojego statusu materialnego. Rozdaj role,...

więcej »
    Zmień
    • Baran
    • Byk
    • Bliźnięta
    • Rak
    • Lew
    • Panna
    • Waga
    • Skorpion
    • Strzelec
    • Koziorożec
    • Wodnik
    • Ryby
    • kg lub g
      m lub cm
    więcej na medycyna.interia.pl
  • Leksykon zdrowia

• Wpisz datę pierwszego dnia cyklu - czyli dnia, kiedy pojawiła się miesiączka. Tabelka, którą wówczas zobaczysz, pokaże Twoje dni płodne i niepłodne w obrębie cyklu.

• Reklama

• kg
    • cm

Urlop macierzyński po poronieniu (11)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 3086

Urlop macierzyński po poronieniu

Napisał(a): wawka25 -

Dziewczyny czy wiecie, że urlop macierzyński przysługuje kobietom także po poronieniu? Ja całkiem przypadkiem dowiedziałam się o tym ostatnio i szczerze mówiąc usłyszałam o tym pierwszy raz...
Zgodnie z prawem, w tej ciężkiej sytuacji kobiecie przysługuje 8 tygodni urlopu, ale zwykle ani lekarze ani pracodawcy nie informują o tym przyszłych matek. Dlaczego?

Myślę, że warto wiedzieć, że istnieje taka możliwość, bo przecież poronienie czy śmierć zaraz po porodzie jest chyba jeszcze trudniejsza niż urodzenie i wychowanie dziecka.
Co o tym myślicie? Wiedziałyście w ogóle, że istnieje taka możliwość?

Re: Urlop macierzyński po poronieniu

Napisał(a): Gość -

Witam wszystkich, faktycznie kobieta po poronieniu ma prawo do urlopu macierzyńskiego. Trwa on 8 tygodni. Żeby go otrzymać, trzeba mieć akt urodzenia dzieciątka z adnotacja o martwym urodzeniu. Należy go dostarczyć do kadr. Tam panie powinny wiedzieć co z tym zrobić. I ważna informacja- nie ważne, w którym miesiącu poroniłaś- należy się i tyle! Wiem o tym, bo sama z niego skorzystałam, a poroniłam w 10 tygodniu...

nie wiedziałam, mam nadzieje iz nigdy nie skorzystam, ale to dobry pomysł, kobieta kocha dziecko zwykle od 2 kresek na teście-nie zawsze, ale jednak- po stracie takiego dziecka (nienarodzonego) kobieta czuje ból i te 8 tygodni( to jednak niemal 2m-ce ) da szansę się z nim oswoić, kobieta po poronieniu nie zawsze jest w psychicznym stanie iść do pracy zaraz po... a po 2 m-cach na pewno czuje się znacznie lepiej

gość Witam wszystkich, faktycznie kobieta po poronieniu ma prawo do urlopu macierzyńskiego. Trwa on 8 tygodni. Żeby go otrzymać, trzeba mieć akt urodzenia dzieciątka z adnotacja o martwym urodzeniu. Należy go dostarczyć do kadr. Tam panie powinny wiedzieć co z tym zrobić. I ważna informacja- nie ważne, w którym miesiącu poroniłaś- należy się i tyle! Wiem o tym, bo sama z niego skorzystałam, a poroniłam w 10 tygodniu...

Witaj, niedawno przechodziłam przez to samo piekło, 1o tydzień, kolejne w płaczu, pozostała pustka, oswoiłam się już z tym, żyć tzreba dalej ;) natomiast nie korzystałam z takiego urlopu, nikt nic nie mówił na ten temat, a ze szpitala dostałam tylko wypis i notke o zabiegu, tyle! więc na jakiej podstawie mogłam sie o niego ubiegać? Czy możesz przybliżyc temat? napewno przyda sie to innym, czego nikomu nie zycze! Pozdrawiam

No proszę,kto by pomyślał. Faktycznie jak widac nikt z personelu medycznego nie ma zamiaru Nas kobiet o tym informowac. Sama ponad dwa lata temu urodziłam martwą córeczke,przeżyłam piekło razem z mężem.Odeszłam z pracy gdyż stan psychiczny nie pozwalał mi racjonalnie funkcjonowac. Może gdybym wtedy wiedziała że przysługuje mi urlop macierzyński sprawy potoczyły by się inaczej. Sama nie wiem. Nikomu nie życzę takich przeżyc.

Od szpitala należy uzyskać odpowiedni dokument z adnotacją o zaistniałej sytuacji. Z nim trzeba udać się do USC aby otrzymać akt urodzenia z adnotacja o martwym urodzeniu. Na tej podstawie można ubiegać się urlop macierzyński. Mozna otrzymać też zasilek pogrzebowy, o ile zabrało się szczątki do pochowania. Jeśli ma się ubezpieczenie grupowe to również mozna dostać odszkodowanie z tytułu martwego urodzenia. Jeśli kogoś taka sytuacja spotkała, odsyłam na stronę www.poronienie.pl, ja właśnie z tej strony dowiedziałam się o wszystkim, w szpitalu nikt mnie o tym nie poinformował. To jest straszne, że człowiek wszystkiego musie się sam dowiadywać w tym naszym chorym kraju.... Pozdrawiam

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Urlop macierzyński po poronieniu