Reklama

  • Horoskop: Baran

   Odbierzesz nowe ożywcze pulsacje z przestworzy gromad gwiezdnych. Na ziemskim planie twój umysł...

   więcej »
  • Horoskop: Byk

   Gwiezdne emanacje niosą oryginalne możliwości dla pracy twego umysłu. Na planie ziemskim rozsądny...

   więcej »
  • Horoskop: Bliźnięta

   Kosmos ukażę się w swej złożoności napięć. W sferze ziemskich sytuacji możesz działać bez...

   więcej »
  • Horoskop: Rak

   Płaszczyzna oddziaływań kosmicznych niesie z sobą element utrwalania. Na planie ziemskim warto...

   więcej »
  • Horoskop: Lew

   Na nieboskłonie ujawnią się twórcze kosmiczne wpływy. Może cię ciągnąć do miejsc, w których cię...

   więcej »
  • Horoskop: Panna

   Jesteś na fali kosmicznego wzmocnienia. Na planie ziemskim możesz stworzyć bazę dla oryginalnej formy...

   więcej »
  • Horoskop: Waga

   W ciągu dnia możesz mieć niekonwencjonalne, ale trafne rozwiązania. Pod wieczór niewidzialne kosmiczne...

   więcej »
  • Horoskop: Skorpion

   Moce kosmiczne wejdą na wysoki poziom kreatywności. Powodzenie będzie ci sprzyjać w wielu...

   więcej »
  • Horoskop: Strzelec

   W ciągu dnia płaszczyzna kosmiczna może ulegać komplikacjom. Wieczorem pojawią się już nowe szanse,...

   więcej »
  • Horoskop: Koziorożec

   Pewne elementy obowiązków wykonane w porę w ciągu dnia dadzą ci więcej wolnego czasu...

   więcej »
  • Horoskop: Wodnik

   Możesz wyczuwać jedność między swoimi pragnieniami a impulsami z kosmosu. Na planie ziemskim...

   więcej »
  • Horoskop: Ryby

   Płaszczyzny kosmicznych impulsów będą dążyć do nowego zorganizowania starych mocy. Na planie ziemskim...

   więcej »
  Zmień
  • Baran
  • Byk
  • Bliźnięta
  • Rak
  • Lew
  • Panna
  • Waga
  • Skorpion
  • Strzelec
  • Koziorożec
  • Wodnik
  • Ryby
  • kg lub g
   m lub cm
  więcej na medycyna.interia.pl
 • Leksykon zdrowia

 • Wpisz datę pierwszego dnia cyklu - czyli dnia, kiedy pojawiła się miesiączka. Tabelka, którą wówczas zobaczysz, pokaże Twoje dni płodne i niepłodne w obrębie cyklu.

 • Reklama

  • kg
  • cm

Kieliszek wina dziennie w ciąży to nie grzech! (21)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 1785

Kieliszek wina dziennie w ciąży to nie grzech!

Napisał(a): BESTmamuska -

Kocham pić wino... ostatnie parę lat mieszkałam we Francji gdzie piłam je do obiadu, kolacji, lunchu... Jestem teraz w ciąży! Czy nie ma zastrzeżeń do spożywania tego zacnego trunku? Pobudza, wino czerwone jest zdrowe, ale! czy nie zaszkodzi dziecku? Co jak co ale bardzo ciężko będzie mi zrezygnować z takiej przyjemności... chociaż! kobiety palą papierosy, jedzą mcdonaldsy i chodzą na imprezy w ciąży a rodzą zdrowiutkie dzieciaczki, więc chyba do takiej lampki wina nie ma zastrzeżen?

Re: Kieliszek wina dziennie w ciąży to nie grzech!

Napisał(a): qwerta -

http://parenting.pl/portal/wino-w-ciazy
Szkodliwość alkoholu na płód
Etanol zawarty w winie, jak również w innych napojach alkoholowych, jest czynnikiem teratogennym, tzn. że powoduje wady rozwojowe płodu w zależności od dawki oraz okresu jego spożywania podczas ciąży. Alkohol łatwo przenika przez łożysko, a płód ze względu na niewykształcony układ metabolizujący etanol ulega uszkodzeniu. Wykazano, że spożywanie alkoholu w ilości 60 g zwiększa dwukrotnie urodzenie martwego płodu, z kolei ryzyko poronienia zwiększa się prawie czterokrotnie.

Jeżeli nie dojdzie do poronienia, rozwija się alkoholowy zespół płodowy (ang. fetal alcohol syndrome; FAS).
Dzieci, których matki w czasie ciąży spożywały alkohol, mają:
spowolniony wzrost,
charakterystyczny wygląd twarzy (szeroko rozstawione oczy, opadające powieki, krótki zadarty nosek, słabo bądź wcale zarysowana rynienka podnosowa, wąska górna warga),
uszkodzony układ nerwowy,
zaburzenia neurologiczne,
zaburzenia behawioralne,
upośledzenie zdolności koncentracji uwagi oraz uczenia się,
zniekształconą czaszkę i/lub mózg.
Ponadto spożywanie nawet niewielkich ilości alkoholu w ciąży może przyczyniać się do powstawania wad serca. W badaniach wykazano również, że etanol jest bardziej szkodliwy dla płodu niż narkotyki. Zespołu FAS nie da się wyleczyć oraz cofnąć objawów choroby. Kluczową rolę odgrywa właściwa opieka, która ma na celu zminimalizować skutki objawów FAS i przede wszystkim zapobiec rozwojowi wtórnych objawów.
Zespół FAS jest chorobą, której można całkowicie zapobiec poprzez niespożywanie wina i innego alkoholu podczas ciąży.

Wyżej masz odpowiedź na swoje pytania.Chyba warto zrezygnować z picia alkoholu w czasie ciąży????

PS
Gratuluję serdecznie-to piękny okres w życiu każdej kobiety :)

Re: Kieliszek wina dziennie w ciąży to nie grzech!

Napisał(a): Gość -

[cytat kogo=BESTmamuska]Kocham pić wino... ostatnie parę lat mieszkałam we Francji gdzie piłam je do obiadu, kolacji, lunchu... Jestem teraz w ciąży! Czy nie ma zastrzeżeń do spożywania tego zacnego trunku? Pobudza, wino czerwone jest zdrowe, ale! czy nie zaszkodzi dziecku? Co jak co ale bardzo ciężko będzie mi zrezygnować z takiej przyjemności... chociaż! kobiety palą papierosy, jedzą mcdonaldsy i chodzą na imprezy w ciąży a rodzą zdrowiutkie dzieciaczki, więc chyba do takiej lampki wina nie ma zastrz

jak moze alkohol byc zdrowy?????
jestes w ciazy wiec skup sie na dziecku i jego zdrowiu bo jestes za nie odpowiedzialna. Jesli masz chco troche oleju w glowie to przestaniasz sie zaslaniac argumentami...palaczki rodza zdrowe dzieci.....
Tylko naiwne malolaty moga takie teorie wyglaszac.
ZERO ALKOHOLU; ZERO PAPIEROCHOW !!!
Dziecko nie moze sie niestety obronic przed glupota rodzicow , wiec moze tylko liczyc na to, ze trafi na rozsadnych odpowiedzialnych rodzicow.

Re: Kieliszek wina dziennie w ciąży to nie grzech!

Napisał(a): Gość -

BESTmamuska Kocham pić wino... ostatnie parę lat mieszkałam we Francji gdzie piłam je do obiadu, kolacji, lunchu... Jestem teraz w ciąży! Czy nie ma zastrzeżeń do spożywania tego zacnego trunku? Pobudza, wino czerwone jest zdrowe, ale! czy nie zaszkodzi dziecku? Co jak co ale bardzo ciężko będzie mi zrezygnować z takiej przyjemności... chociaż! kobiety palą papierosy, jedzą mcdonaldsy i chodzą na imprezy w ciąży a rodzą zdrowiutkie dzieciaczki, więc chyba do takiej lampki wina nie ma zastrzeżen?

Jesteś klasysycznym przykładem sytuacji, w któej to "Dzieci mają dzieci"(wiek nie ma tu nic do rzeczy). Mówisz, że palaczki rodzą zdrowe dzieci? A skąd wiesz, na ile palenie matki wpłynęło np. na ich "mózgowy potencjał"? Skąd wiesz, że gdyby one nie paliły owe zdrowiutkie dzieci nie miałyby np. większego umysłowego potencjału? Kobieto, nie słyszałaś, że KAŻDA ilość alkoholu jest dla kobiety szkodliwa i że W OGÓLE nie powinna pić? Masakra.

Re: Kieliszek wina dziennie w ciąży to nie grzech!

Napisał(a): Gość -

Kobieto to tylko 9 miesięcy, a ty masz dylemat? Ja zawsze bardzo lubiłam wypić dobre piwo wieczorem. Jednak od momentu,kiedy dowiedziałam się o ciąży (mam 2 dzieci) sprawa była jasna- zero alkoholu! Nawet na sylwestra lampki szampana nie wypiłam!
Jeśli odstawienie wina to dla Ciebie problem i nie stać Cię na tak drobne wyrzeczenie dla Twojego dziecka, to moze zastanów się, czy czasem nie masz już problemu alkoholowego!

Re: Kieliszek wina dziennie w ciąży to nie grzech!

Napisał(a): Alicjaja -

BESTmamuska Kocham pić wino... ostatnie parę lat mieszkałam we Francji gdzie piłam je do obiadu, kolacji, lunchu... Jestem teraz w ciąży! Czy nie ma zastrzeżeń do spożywania tego zacnego trunku? Pobudza, wino czerwone jest zdrowe, ale! czy nie zaszkodzi dziecku? Co jak co ale bardzo ciężko będzie mi zrezygnować z takiej przyjemności... chociaż! kobiety palą papierosy, jedzą mcdonaldsy i chodzą na imprezy w ciąży a rodzą zdrowiutkie dzieciaczki, więc chyba do takiej lampki wina nie ma zastrzeżen?

Niestety chciałaś mieć dziecko musisz teraz dla jego dobra zrezygnować z tej używki nie myśl o sobie i swoich zachciankach tylko o rozwoju Twojego maleństwa ono jest teraz najważniejsze 9 miesięcy wytrzymasz no i może jeszcze kilka następnych gdy będziesz karmić piersią i nie patrz na to że jedne piją a rodzą zdrowe to nie jest reguła. Ja rzuciłam na strzał papierosy jak tylko dowiedziałam się że jestem w ciąży. Przemyśl to dobrze i nie rób dziecku krzywdy.

Re: Kieliszek wina dziennie w ciąży to nie grzech!

Napisał(a): Alicjaja -

gość ja tam piłam tzn.nie upijalam się,zawsze lubilam piwko,drinki i urodziłam trzech dorodnych,w tej chwili wykształconychm,mądrych synów,w malej ilości na pewno ci nie zaszkodziDOMLAD

Tobie nie zaszkodziło ale jej może!!! widzę synowie mądrzejsi i rozsądniejsi niż Ty droga mamo!

Re: Kieliszek wina dziennie w ciąży to nie grzech!

Napisał(a): Mitdgart -

[cytat kogo=BESTmamuska]Kocham pić wino... ostatnie parę lat mieszkałam we Francji gdzie piłam je do obiadu, kolacji, lunchu... Jestem teraz w ciąży! Czy nie ma zastrzeżeń do spożywania tego zacnego trunku? Pobudza, wino czerwone jest zdrowe, ale! czy nie zaszkodzi dziecku? Co jak co ale bardzo ciężko będzie mi zrezygnować z takiej przyjemności... chociaż! kobiety palą papierosy, jedzą mcdonaldsy i chodzą na imprezy w ciąży a rodzą zdrowiutkie dzieciaczki, więc chyba do takiej lampki wina nie ma zastrzeżen?[/cytat]

Co trzecia kobieta w wieku 18 -40 lat piła alkohol w trakcie ciąży – takie dane przedstawia Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (badanie przeprowadzone przez PBS na zlecenie PARPA).

Piwo wspomaga laktację, czerwone wino zwiększa poziom żelaza i poprawia morfologię krwi, picie alkoholu zmniejsza stres ciężarnej – te i inne mity można usłyszeć na temat działania alkoholu w ciąży, także od lekarzy. Tymczasem naukowcy potwierdzają, że nawet najmniejsza dawka alkoholu może mieć wpływ na rozwój dziecka w łonie matki. Nie ma znaczenia czy chodzi o kilka łyków piwa, okazjonalnego drinka czy lampkę wina.

Im większa ilość alkoholu, tym większe prawdopodbieństwo poważnych uszkodzeń płodu.


10 mitów na temat picia alkoholu w ciąży:

jeden łyczek nie zaszkodzi – trudno jest precyzyjnie określić jaka ilość wypitego alkoholu może być szkodliwa, dlatego w okresie ciąży lepiej zachować całkowitą abstynencję

czerwone wino można pić podczas ciąży, bo poprawia trawienie – wino to alkohol i może działać toksycznie na płód podobnie jak wódka

w ciąży wypiłam trochę przy różnych okazjach i urodziłam zdrowe dziecko - każda ciąża jest inna, nawet u tej samej kobiety. Jeśli piłaś podczas pierwszej ciąży i urodziłaś zdrowe dziecko, to podczas kolejnej może być inaczej

picie alkoholu w ciąży nie niesie ze sobą ryzyka poronienia, albo wczesnego porodu – pijące kobiety zwiększają to ryzyko. Badania wskazują, że u kobiet które piły pięć drinków tygodniowo trzy razy częściej występowało poronienie lub urodzenie martwego płodu

picie alkoholu może zaszkodzić dziecku tylko w pierwszym trymestrze ciąży – w pierwszym okresie rozwoju uszkodzenia płodu mogą być najpoważniejsze, ale alkohol może mieć szkodliwy wpływ na dziecko na każdym etapie jego rozwoju w łonie matki

lepiej wypić czerwone wino niż kawę – jedno i drugie jest niewskazane w ciąży, bo może mieć szkodliwy wpływ na dziecko i powodować mikrouszkodzenia układu nerwowego i narządów

łożysko chroni dziecko przed alkoholem wypitym przez matkę – każda dawka alkoholu wypita przez matkę przenika przez łożysko, wystarczy pół godziny by stężenie alkoholu we krwi dziecka było takie samo jak we krwi matki

piwo bezalkoholowe jest bezpieczne – piwo bezalkoholowe może zawierać alkohol (0.4 – 0.5%)

FAS (Płodowy Zespół Alkoholowy) dotyczy tylko patologicznych środowisk – tego rodzaju zaburzenia zdarzają się w każdym środowisku, niezależnie od statusu społecznego, warunków życia – ich przyczyną zawsze jest spożywanie alkoholu w okresie ciąży. W Polsce rodzi się więcej dzieci z FAS niż dzieci z zespołem Downa

FAS można wyleczyć – dzieci z Płodowym Zespołem Alkoholowym będą odczuwały jego skutki przez całe życie. Nie da się zupełnie wyleczyć tego schorzenia.


Alkohol pity przez matkę w ciąży może powodować u dziecka:

niską wagę urodzeniową
obniżenie odporności
opóźnienie wzrostu
deformację ciała i twarzy
małogłowie
trudności w zapamiętywaniu, myśleniu, przetwarzaniu informacji
jąkanie się lub problemy z artykulacją
trudności w utrzymaniu równowagi (dziecko może mieć problem ze skakaniem na jednej nodze, schodzeniem i wchodzeniem po schodach, a jego ruchy mogą być nieskoordynowane)
niezdolność do sponatnicznego rozwiązywania problemów
trudności w radzeniu sobie w sytuacjach społecznych
nieumiejętność rozporządzania pieniedzmi i czasem
przymus głośnego mówienia, powtarzania po innych
zmienność nastrojów
nadpobudliwość i impulsywność
problemy z koncentarcją uwagi i myśleniem abstrakcyjnym
problemy z sercem, nerkami, wzrokiem i słuchem
brak uczenia się na błędach (dziecko nie wyciąga wniosków z poprzednich zachowań) i przewidywania konsekwencji swoich zachowań
konieczność kontroli i nadzoru dorosłych.

Polecamy stronę internetową - www.ciazabezalkoholu.pl, na której można znaleźć informacje na temat wpływu alkoholu na płód.

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Kieliszek wina dziennie w ciąży to nie grzech!