Reklama

• Horoskop: Baran

Inspirujące mogą się okazać kontakty z nowo poznanymi ludźmi o szerokim podejściu do świata....

więcej »
    • Horoskop: Byk

Możesz przyciągać do swego środowiska wojowniczych ludzi. Łatwo o przypadkowe decyzje, wymuszone...

więcej »
    • Horoskop: Bliźnięta

Rośnie twoja wewnętrzna siła! Znajdziesz punkt oparcia! Możesz osiągnąć duże cele dzięki kontaktowi...

więcej »
    • Horoskop: Rak

Być może, że trzeba będzie zmienić wiele starych strategii. Wyjdzie ci to na dobre! Odkryjesz coś...

więcej »
    • Horoskop: Lew

Twoja koncentracja może być zmniejszona. Ważne tematy sprawdzaj powtórnie. Nie należy przyjmować się...

więcej »
    • Horoskop: Panna

Nie angażuj się za bardzo w tematy, które mogą zrealizować inni. Otacza cię sprzyjająca aura. Nie...

więcej »
    • Horoskop: Waga

Czas doskonalenia ukrytych zdolności. Możesz śmiało realizować duże plany. Rośnie szansa na znalezienie...

więcej »
    • Horoskop: Skorpion

Działaj spokojnie i mniej dyskutuj na drugorzędne tematy ze zbyt dużym zaangażowaniem. Znajdziesz...

więcej »
    • Horoskop: Strzelec

Dobry dzień dla nawiązania kontaktu z ludźmi o niekonwencjonalnym myśleniu! Naładujesz się...

więcej »
    • Horoskop: Koziorożec

Zaskoczysz wszystkich wzrostem swoich wibracji. Będziesz poruszać się po nowych przestrzeniach. Dobry...

więcej »
    • Horoskop: Wodnik

Czas akcji! Przełamiesz przeszkody i zrealizujesz swoje zamierzenia. Dzięki dobrej organizacji uda...

więcej »
    • Horoskop: Ryby

Twoje idee będą mieć postać konkretnych i możliwych do realizacji przedsięwzięć. Będą mieć szansę...

więcej »
    Zmień
    • Baran
    • Byk
    • Bliźnięta
    • Rak
    • Lew
    • Panna
    • Waga
    • Skorpion
    • Strzelec
    • Koziorożec
    • Wodnik
    • Ryby
    • kg lub g
      m lub cm
    więcej na medycyna.interia.pl
  • Leksykon zdrowia

• Wpisz datę pierwszego dnia cyklu - czyli dnia, kiedy pojawiła się miesiączka. Tabelka, którą wówczas zobaczysz, pokaże Twoje dni płodne i niepłodne w obrębie cyklu.

• Reklama

• kg
    • cm

Jak powiedzieć dziecku że tatuś odchodzi bo ma kochankę? (59)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 5542

Re: Jak powiedzieć dziecku że tatuś odchodzi bo ma kochankę?

Napisał(a): Gość -

majach
[cytat kogo=gość]OJCOWIE POZOSTAWIAJA ...MATKI ALE NIE DZIECI -- POZWALAC SIE OJCA WIDYWAC Z DZIECKIEM - NIE GADAC NA OJCA ZLE - Z CZASEM MATKI SOBIE ZYCIE ULOZA ODNOWA ..WIEC NIE ZABRANIAC WIDYWANIA SIE OJCA Z DZIECMI.[/cyta Piszesz nie na temat,kobieta zadała całkiem inne pytanie.Jeżeli masz problem z żonatym to nie ten temat.Moja droga jeżeli mąż zdecydował,że odchodzi do innej nie wyręczaj go w tym aby sam porozmawiał z własnym dzieckiem.Dorosły człowiek i ojciec niech pokaże, że nie jest tchórzem i stawia czoło sytuacji.Ty otocz córkę czułością i miłością (zresztą,obie się wspierajcie)Mam nadzieję że nie będziesz go zatrzymywała,widać ,że dużo mu brakuje do roli męża,zabezpiecz córkę z jego strony ,gdy on odejdzie do młodszej ,żebyś potem po sądach alimentów nie musiała dla małej załatwiać,bo mężusiowi może zabraknąć na podstawowe rzeczy dla dziecka.Dziecko jest tu najważniejsze a kochanek może być więcej.Głowa do góry,nie żałuj idź do przodu,życie czasami lubi płatać figle.

gość Wlazłam na to forum przez przypadek. Przeczytałam wszystkie Wasze posty i odniosłam wrażenie, że znalazłam się na Forum Kobiet z Seksmisji. Facet to samiec, facet - wróg.
Jeśli są tacy źli to po diabła zabiegacie o ich względy? Skoro wszystko wiecie najlepiej i przed czasem. Jesteście chore z nienawiści. Tyle w Was jadu. Żal mi Was. Bardzo. Odrobina - jeśli nie stać Was na więcej - godności i szacunku dla samych siebie zawsze się przyda.
Anka (w 100% kobieta)

Oj,to niedokładnie Aniu czytałaś,nie wszystkie ,nie uogólniaj.Jest coś takiego jak szczerość i to jest podstawą wszelkich relacji,także między matką a córką.Jeżeli jest źle ,to trzeba wybrać to mniejsze zło i zamiast komplikować ,upraszczać.Też jestem po rozwodzie,matką wspaniałego dorosłego syna i wrogiem facetów nie jestem.Pracuję w bardzo męskim gronie lubimy się z niektórymi się przyjaźnię.

A może on też chce być szczęśliwy a wy się wszyscy użalacie nad kobietą - dziecka się nie wyrzeka -obowiązku nie boi -czy ma tkwić w nieszczęśliwym związku ????????????? Dlaczego jest winna ta osoba która odchodzi ?????????????

gość A może on też chce być szczęśliwy a wy się wszyscy użalacie nad kobietą - dziecka się nie wyrzeka -obowiązku nie boi -czy ma tkwić w nieszczęśliwym związku ????????????? Dlaczego jest winna ta osoba która odchodzi ?????????????

Niech będzie,nikt mu nie zabrania,tylko niech nie krzywdzi innych.Niech będzie szczery,niech nie obwinia zony za to co się stało,niech nie okłamuje dziecka,że przyjedzie na weekend,zabierze ją i okazuje się,ze nowa partnerka zrobiła awanturę,że nie.Niech będzie prawdziwym ojcem,a nie weekendowym.Dużo tego prawda?nie wiem czy poradzi sobie z tymi wyzwaniami.

Ja swojej wytlumaczylam, ze jej tata ma uszkodzony mózg, i bardzo chcialby byc z nami, ale jego choroba na to nie pozwala.
Wlasciwie, to nawet nie jest klamstwo, facet musi byc chory psychicznie, zeby rzucac spokojne zycie rodzinne. A kto zareczy, ze z tamta bedzie dluzej niz z nami? Co zrobil raz, zrobi wiele razy.. Tak to juz jest. Tamta tez rzuci po jakims czasie: nie buduje sie szczescia na czyjejs tragedii. Jak to nazwac? Choroba psychiczna albo niedorozwojem mózgu.

gość OJCOWIE POZOSTAWIAJA ...MATKI ALE NIE DZIECI -- POZWALAC SIE OJCA WIDYWAC Z DZIECKIEM - NIE GADAC NA OJCA ZLE - Z CZASEM MATKI SOBIE ZYCIE ULOZA ODNOWA ..WIEC NIE ZABRANIAC WIDYWANIA SIE OJCA Z DZIECMI.

A kto tu czegokolwiek zabrania,tu chodzi o to jak to powiedzieć dziecku!!!! Czytaj tekst ze zrozumieniem.

Wasze sprawy musicie rozwiązać sami, dziecka w to się nie miesza.
Dziecku należy wytłumaczyć (stosownie do wieku), że to nie jej wina (dzieci często niestety obarczają się same).
Dzieci różnie reagują- może być pomocny zaufany, profesjonalny psycholog.
To wy się rozwodzicie ze sobą, nie z dzieckiem.
To, że wy nie będziecie już razem, nie znaczy że on nie będzie dobrym tatą- jeżeli był, to pewnie będzie nim nadal i dziecko będzie czuło się szanowane oraz nadal kochane, a jeżeli nie poświęcał czasu swemu dziecku, to z pewnością po rozstaniu też nie będzie chciał.
Co więcej- zawsze znajdzie wymówkę, by tego nie robić. Zobaczysz, jak będzie.
Często facet nie daje sobie rady po rozstaniu i dziecko też na tym niestety cierpi.
Poziom człowieka ukazuje się wtedy, gdy się z kimś rozstaje.
Zróbcie to kulturalnie i z godnością, dla was samych i dziecka.
Ktoś

agniecha1111 Może mąż niech sam to załatwi przecież to on odchodzi od was to dlaczego ciężkie tematy mają spadać na Ciebie

też jestem tego zdania.. ja powiedziałabym mu , ze ma jej to wytłumaczyc przeciez to on cos ZMIENIA TY nie.. ty tego nie chcesz tez nie rozumiesz powodów.. niech wam to obu wytłumaczy czemu jego miłosc tak trwa krótko..mysle ze nie ma co wyreczac faceta.. i nie wolno mu zabraniac widywac dziecko wrecz przeciwnie.. obowizki rodzicielskie niby czemu maja spadac tylko na CIEBIE... MOZE GO ZBYT WYRECZAŁAS W WYCHOWYWANIU.. moze miał za duzo czasu ..skoro miał czas na kochanke..

Wszystkim zdradzającym życzę wszystkiego najgorszego. Niech ojciec wyjaśni dziecku całą sytuację, on jest sprawcą, niech ponosi tego konsekwencje. Rozmowa powinna się odbyć przy matce, bo nie wiadomo czy tatuś zdrajca, za to co zrobił, nie będzie chciał zrzucić odpowiedzialności na żone

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Jak powiedzieć dziecku że tatuś odchodzi bo ma kochankę?