Reklama

Rusza kampania społeczna „Płodna Polka”

Jak wynika z raportu „Płodna Polka” aż 82% Polek, które nie posiadają jeszcze dzieci, nigdy nie diagnozowało się pod kątem swojej płodności, przy czym aż ponad ¼ z nich planuje ciążę po 30. roku życia.

Tymczasem jedną z przyczyn bezpłodności jest zbyt późna decyzja o założeniu rodziny połączona z wczesnym wejściem w okres przekwitania. W celu promocji badań diagnozujących płodność kobiety rusza kampania społeczna "Płodna Polka".

W związku ze stale podnoszącym się wiekiem, w którym Polki decydują się na pierwszą ciążę, rośnie liczba problemów z poczęciem dziecka. Kobiety nie mają świadomości, że z każdym rokiem szanse na macierzyństwo maleją, a po 33. roku życia zdecydowanie spadają.

Styl życia ma wpływ

Na płodność negatywnie wpływają również czynniki związane ze stylem życia, jak stres lub zła dieta. Szacuje się, że problem niepłodności dotyka już około 15% par.

Reklama

Misją kampanii "Płodna Polka" jest edukacja społeczeństwa w zakresie konieczności wykonywania badań diagnozujących gospodarkę hormonalną kobiety i jej możliwość zajścia w ciążę.

Przewidziane w ramach kampanii działania mają na celu propagowanie świadomego planowania pierwszej ciąży, poprzez kontrolę drożności jajników - wykonywania badań "Pakietu kobiecego", czyli AMH, FSH oraz USG połączonych z konsultacją z lekarzem specjalistą w dziedzinie niepłodności.

Ważne badania


- Warto podkreślić, że w jajnikach znajduje się określona ilość jajeczek przeznaczona na całe życie. Oznacza to, że po ich wyczerpaniu, kobieta nie będzie mogła zajść w ciążę, nawet jeśli wciąż miesiączkuje. Dzięki wykonaniu badań "Pakietu kobiecego" jesteśmy w stanie określić rezerwę jajeczek, a tym samym oszacować, jak długo kobieta będzie płodna - powiedział dr Grzegorz Mrugacz z Kliniki Leczenia Niepłodności "Bocian".

W ramach kampanii opracowano cykl materiałów poradnikowych dotyczących płodności kobiety. Zostały przewidziane również akcje bezpłatnych badań "Pakietu kobiecego". Wszystkie informacje oraz aktualności znajdują się na stronie www.plodnapolka.pl.


materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: płodność
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy